XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans

1.899,95 inkl. MwSt

Der XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans is een essentiële geurtrainingsset voor professionele K9-teams die worden opgeleid voor explosievengerelateerde detectietaken.

Lieferzeit: ca. 7 - 10 Werktage

XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans

XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans

XM NESST in kwart blik. Bulk verpakt 2 pond (907 g) per kwart metalen blik. Qua gewicht is dit de meest economische eenheid.
Het is geschikt voor geïmproviseerde trainingshulpmiddelen die scenario’s oproepen waarin grote hoeveelheden explosieven aanwezig zouden zijn. Lege XM Training Tins #SD57 kunnen door gebruikers worden gevuld uit deze bulkvoorraad.

Na voltooiing van de trainingsoefening kunnen NESTT-bulkblikken opnieuw worden verzegeld

Inhalt:

  • 1 x XM CHLORAAT in kwart blik
  • 1 x XM NESTT NITRAAT in kwart blik
  • 1 x XM NESTT PETN in Kwart Blik
  • 1 x XM NESTT RDX in kwart blik
  • 1 x XM NESTT TNT in kwart blik

XM® NESTT (Non-hazardous Explosive for Security Training and Testing) voorziet de K-9 van de geur van puur explosief door middel van twee toedieningsmethoden: gecoat silica en vaselinesuspensie.
In beide systemen wordt zuiver explosief gebruikt in de volgende gewichtspercentages:

  • TNT 8%
  • RDX 8%
  • PETN 4%
  • Kaliumnitraat 8%
  • Kaliumchloraat 8%

Op deze niveaus is de explosieve inhoud door het Amerikaanse ministerie van Transport (DOT) gecertificeerd als niet-explosief voor transportdoeleinden. De rest van deze formules is volledig gemaakt van puur silica of USP-kwaliteit vaseline (vaseline).

Bij de productie en verpakking van deze materialen wordt veel zorg besteed om geen extra geuren af te geven en kruisbesmetting te voorkomen. Explosieve soorten worden apart opgeslagen voordat ze worden samengesteld. Hulpmiddelen voor elke NEST-formule zijn uitsluitend bedoeld voor gebruik met dat explosieve type. Poederloze polypropyleen handschoenen worden door het personeel gebruikt tijdens de productassemblage om productverontreiniging te voorkomen. Verzamelplaatsen zijn gescheiden op basis van explosieven.

Non-Hazardous Explosives for Security Training and Testing (NESTT) is een concept dat is ontwikkeld in het Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) in Livermore, Californië onder leiding van de nationaal bekende explosievenexpert John Kury. NESTT is een veilig alternatief voor het gebruik van echte explosieven om te helpen bij het trainen van bomspeurhonden en personeel.

Bezorgdheid over de nationale veiligheid bracht LLNL ertoe de technologie breder te gebruiken bij terrorismebestrijdingsactiviteiten. In 2000 verwierf XM de commerciële licentie voor de productie en verkoop van NEST-materialen.

XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans

XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans – Professionele K9 Scent Odor Trainingsset

Der XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans is een essentiële geurtrainingsset voor professionele K9-teams die worden opgeleid voor explosievengerelateerde detectietaken. Deze complete set bestaat uit vijf hoogwaardige scent odors op silicabasis, elk zorgvuldig ontwikkeld om een realistisch, consistent en veilig geurprofiel te bieden tijdens trainingssessies. Dankzij de combinatie van geavanceerde geurtechnologie en duurzame verpakkingen is deze set ideaal voor opleiders, hondengeleiders, detectiescholen en veiligheidsteams die streven naar betrouwbaarheid en herhaalbare trainingsresultaten.

Wat deze set uniek maakt, is dat alle scent odors volledig synthetisch en explosiefvrij zijn. Ze bevatten géén werkzame explosieve stoffen, waardoor ze zonder risico gebruikt kunnen worden binnen trainingsfaciliteiten, oefenterreinen, voertuigen, gebouwen en andere gecontroleerde omgevingen. De silica-dragers zorgen voor een langdurige geurafgifte, waardoor detectiehonden keer op keer dezelfde stabiele geurervaring krijgen. Dit maakt de XM NESTT Silica Quart Set een betrouwbare keuze voor organisaties die streven naar professioneel resultaat zonder concessies te doen aan veiligheid.


Wat zit er in de XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans?

De set bestaat uit vijf individuele kwartblikken (quart cans), elk met een specifiek scent odor dat vaak voorkomt in detectietrainingen:

1. XM NESTT Kaliumchloraat – Silica Quart Can

Deze geur is ontworpen om honden te trainen in het herkennen van chloorgerelateerde scentprofielen. Veelgebruikte detectiescenario’s omvatten zelfgemaakte explosieven en varianten die moleculaire verbindingen bevatten die lijken op deze geur. Dankzij de consistente afgifte is dit odor perfect voor zowel basis- als gevorderde zoekopdrachten.

2. XM NESTT Kaliumnitraat – Silica Quart Can

Nitraatgeuren vormen een belangrijk onderdeel van het detectiewerk binnen beveiligings- en defensiestructuren. Deze synthetische geur biedt een stabiel profiel, waardoor honden betrouwbaar leren reageren op nitraatachtige geurcomponenten zonder blootstelling aan risico’s.

3. XM NESTT PETN – Silica Quart Can

PETN is een geurprofiel dat wereldwijd wordt gebruikt in K9-trainingsprogramma’s. Het synthetische PETN-profiel in deze set zorgt voor een gecontroleerde geurafgifte, ideaal voor trainingen waarbij precisie en herhaalbaarheid centraal staan. Deze geurdrager ondersteunt zowel beginnende honden als ervaren K9’s bij het versterken van hun herkenningsvaardigheden.

4. XM NESTT RDX – Silica Quart Can

Het RDX-geurprofiel is een van de meest bekende binnen explosievengerelateerde detectie. Deze variant geeft trainers de mogelijkheid om honden op een veilige en effectieve manier te laten oefenen met een geur die in veel operationele situaties van belang is.

5. XM NESTT TNT – Silica Quart Can

Als een van de meest klassieke scent odors binnen explosievendetectie, blijft TNT een essentieel onderdeel van een professionele trainingsset. De silica-drager ondersteunt een langdurige en stabiele geurafgifte, waardoor deze odor bijzonder geschikt is voor scenario-trainingen zoals bagagecontroles, voertuigsearches en gebouwinspecties.


Waarom kiezen voor deze trainingsset?

✔ Professionele kwaliteit en betrouwbaarheid

De XM NESTT scent odors worden wereldwijd gebruikt door politie, defensie, beveiligingsbedrijven en K9-trainingscentra. De geurprofielen zijn zorgvuldig samengesteld voor maximale herkenbaarheid en consistentie.

✔ Veilig en explosiefvrij

Alle odors zijn volledig synthetisch en bevatten géén gevaarlijke of actieve explosieve componenten. Hierdoor zijn ze veilig voor gebruik in elke trainingsomgeving en vormen ze geen risico voor hond, trainer of omgeving.

✔ Stabiele, langdurige geurafgifte

Dankzij de hoogwaardige silica-dragers blijven de geurprofielen langdurig actief, waardoor trainers sessies kunnen herhalen zonder kwaliteitsverlies. Dit zorgt voor betrouwbare leerresultaten en een maximaal trainingsrendement.

✔ Ideaal voor alle niveaus

Van beginnende K9-teams tot ervaren professionele hondengeleiders — deze set biedt alles wat nodig is voor effectieve, doelgerichte detectietraining.

✔ Duurzame kwartblikken

De stevige metalen verpakkingen beschermen de geurdragers tegen contaminatie, vocht en licht, waardoor de kwaliteit langdurig behouden blijft.

XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans


Toepassing in de praktijk

Der XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans is ontworpen voor uiteenlopende trainingsscenario’s, zoals:

  • Gebouwen en kamers
  • Voertuigen en vrachtwagens
  • Bagage, rugzakken en tassen
  • Scholen, sportarena’s en openbare ruimtes
  • Open velden en terreinsearches

Door te werken met verschillende geurprofielen kunnen trainers een breed scala aan situaties nabootsen, waardoor honden leren nauwkeurig te onderscheiden en te reageren in realistische omstandigheden.


Conclusie

De XM NESTT Silica Quart Set van 5 Cans is een complete, veilige en uiterst professionele geurtrainingsoplossing voor K9-detectieteams. Dankzij de combinatie van synthetische veiligheid, langdurige geurafgifte en betrouwbare geurprofielen is deze set onmisbaar voor elke organisatie die serieus werkt aan explosievengerelateerde detectievaardigheden. Met deze set haal je een duurzame, hoogwaardige en praktijkgerichte oplossing in huis die jarenlang effectief inzetbaar blijft.

XM NESTT Silica Distractor in trainingsblik

500 Internal Server Error

 

Lieferzeit

ca. 7 – 10 Werktage